VOONO to funguje…a smrdí jak krmení pro akvarijní rybičky!

VOONO to funguje…a smrdí jak krmení pro akvarijní rybičky!

Dnes vám jdu sdělit svou čerstvou zkušenost s přírodním barvením vlasů. Byl to můj první pokus, ke kterému mě dohnaly stále častější poznámky ohledně šedivých vlasů (jako bych snad doma neměla zrcadlo a neviděla je sama!). Navzdory kadeřnici, která mě od henny odrazovala, jsem se rozhodla dát jí šanci. Zvolila jsem středně hnědou od Voono. Proč právě tuto značku? Nehledejte v tom nic složitého, prostě ji mají v blízkém obchodě! A jak to tedy dopadlo?

Začnu tím, že po rozbalení barvy jsem se celkem lekla. Prášek, který máte zalít horkou vodou, je brčálově zelený! Tak nějak jsem doufala, že změní barvu právě po kontaktu s vodou, ale nestalo se tak. Navíc opravdu smrdí. Dost podobně jako krmení pro akvarijní rybičky. Po chvilkovém zaváhání jsem usoudila, že se nestane nic horšího, než že budu mít vlasy jak vodník, a šla na věc.

Nanášení by celkem šlo, kdyby k ní dal výrobce nějaký slušnější rukavice. Tyhle tenoučký se neustále shrnují a padají z rukou, takže místo s barvou jsem nakonec bojovala s neustálým porovnáváním rukavic. Radím vám, radši si dokupte nějaké lepší. Při samotné akci mi občas henna kápla do vany a já se děsila, že to nepůjde umýt a chlapa klepne, až to uvidí, ale uff, šlo to!

Na moje dlouhé husté vlasy stačila polovina balení, což bylo příjemné zjištění. Druhou půlku jsem tak uchovala na příště…Hennu jsem nechala působit asi hodinu a půl a poté důkladně a opravdu dlouze vymyla. I tak jsem ale po česání měla úplně tmavý hřeben, snad to s dalším mytím přejde.

A výsledek? Bohužel mi foťák nechce tu barvu vůbec vzít, ale věřte, že je přesně podle očekávání. Krásná studená hnědá bez odlesků. Ani černá, ani do červena, zrzava, medova…zkrátka skutečně studená středně hnědá. A jestli vás zajímá, co šediny, tak tam je to tak padesát na padesát. Některé jsou celkem překryté a jiné skoro vůbec…Příště určitě nechám působit déle. Henna ale funguje tak, že se nabaluje na vlasy. S každým další použitím by tak měly být překryté více a více.

Nenechte si ujít další články a sledujte mě na Facebooku! 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *