Konec mastných vlasů! Moje tipy a triky!

Krásný slunečný den!

Dnes bych se chtěla věnovat tématu, které trápí opravdu hodně lidí. Znáte ten pocit, když si umyjete hlavu a vlasy se vám začnou mastit snad během pár hodin? Já to tak měla, co pamatuju. Střídala jsem období, kdy jsem myla denně a ta lepší, kdy se to dalo přežít, druhý den dát do gumičky a umývat „jen“ obden. K tomu navíc lupy, případně šílené pálení a svědění hlavy,které často neustávalo ani po umytí. Jednoho dne mi už bouchly nervy a začala jsem hledat příčinu a hlavně konečně fungující řešení…No a co myslíte? Jo! Našla jsem ho. Vlasy si teď umývám zhruba co pět dnů!  Samozřejmě poslední dva dny už jsou culíkaté, ale stejně!

Takže, jak na to?

  1. No pooŽe nevíte, co to znamená? Je to zkratka no shampoo – tedy „žádný šampon„. Jestli jste o tom ještě neslyšeli, tak vás to asi dost překvapí, ale opravdu jsou i jiné způsoby, jak si umýt vlasy, než je šampon. Můžete použít kašičku z vody a žitné mouky (To „žitné“ zdůrazňuji! Hlavně si na hlavu nedejte pšeničnou, udělala by vám hrudky a nepůjde vymýt!). Nebo je omýt sodou (lžička sody na hrnek vody) a následně opláchnout octovou vodou (lžíce octa na hrneček vody), můžete použít bylinná mýdla (třeba českou Naturinku), marocký jíl a mnoho dalšího. Na podrobnější popis a srovnání jednotlivých metod určitě sepíšu zvláštní článek.

    Mě na mastnou pálící pokožku skvěle zabrala právě kašička z žitné mouky, do které jsem přidávala kapičku Tee Trea olejíčku (koupila jsem v lékárně Topvet, asi za 80 Kč – má opravdu mnohostranné použití, doma se určitě neztratí).

  2. Prodlužovat intervaly                                                                                                                                                       Snažím se nejen nepoužívat chemické šampony, ale celkově omezit chemii na vlasy. Pokud to potřebuji, používám přírodní sprej na nalakování vlasů – ještě se tu o něm určitě dozvíte. Všechny tyto věci narušují přirozené pH pokožky, obalují vlasy a nutí nás k častějšímu mytí. A časté mytí příliš vysušuje kůži, ta se brání o to větším maštěním…no a jsme v začarovaném kruhu. Intervaly mytí prodlužuji čistě přírodním, domácím a super levným DIY suchým šamponem. Tady jsem pro vás sepsala návod!
  3. Výživa zevnitřI když jsem udělala tyto kroky, stále to nebylo ono. Pokožka hlavy se zklidnila, ale maštění přetrvávalo. Stejně tak jsem měla i neustále mastné lesklé čelo a nos, černé tečky snad po celém obličeji, rozšířené póry. K tomu neustálá chuť na sladké, které zdravé pleti určitě nepomáhá. Šla jsem na to od lesa! Stačil jeden balíček biominerálů Natrium Phosphoricum. Jsou určené právě pro lidi, kteří bojují s lesklou mastnou pletí a šíleně mastnými vlasy. První týden jsem brala i 5 denně, pak už jen doporučované dva. Balení za 340 Kč mi vydrželo skoro tři měsíce. Pleť i vlasy se opravdu výrazně zlepšily. Ještě to není 100%, ale tyhle věci je prostě potřeba užívat dlouhodobě, alespoň půl roku, to jsem věděla od začátku.Tyhle minerály, známé jako tkáňové soli, používám na různé chřipečky a rýmečky už asi 6 let – samozřejmě jiný druh. Jsem z nich opravdu nadšená, jen mě mrzí, že mě použití na mastící vlasy napadlo až tak pozdě, vlastně až po absolvování odborného kurzu, kde jsem se o této možnosti dozvěděla. Zakoupit je můžete ZDE

Nenechte si ujít další články a sledujte mě na Facebooku! 

 

1 komentář: „Konec mastných vlasů! Moje tipy a triky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *