Eukalyptus není pro miminka! Jak využít aromaterapii při rýmě?

Patřím k lidem, kteří milují vůně. Momentálně naprosto ujíždím na aromatickém spreji od české firmy Hanna Maria, který stříkám denně do prostoru. K používání vonných esencí mě před lety nedostalo nic jiného, než obyčejná rýma, které se za nic nešlo zbavit. Už jsem měla tak velké obavy z návštěvy ORL, že jsem dala na radu jedné zdravotní sestry, nakapala eukalyptus od Saloos na vatičku a strčila do nosu. Opravdu to pomohlo, jen jsem měla trochu pocit, že jsem si vypálila čich…Pro příště už jsem ho raději preventivně kapala na polštář :-).

Když měla dcera první rýmičku už ve třech týdnech, zoufale jsme hledali nějaká řešení. Miminko se s plným nosíkem zkrátka nenakojí a nepřejte si zažít hladového novorozence :-D. Doporučovaná Vincentka nic moc neudělala a Biominerály jsem v té době ještě tolik nepoužívala…Jako první mě napadl Eukalyptus, ale jak se poté ukázalo, nebyla to dobrá volba a rychle jsem ho na radu zkušené aromaterapeutky vyměnila. Proč? Klasický eukalyptus globulus, který všude seženete, totiž může nejmenším dětem dráždit nervovou soustavu a nepříznivě jim tak působit na mozek, minimálně do jednoho roku se tedy nedoporučuje používat, obzvlášť u citlivých ubrečených dětiček, což byl přesně náš případ.

Co tedy zvolit? Je možné použít jiné jeho typy, nejdostupnější je Eukalyptus Radiata, respektive, nyní už by měl být dostupný. V době, kdy naše malá byla miminko, jsme ho v kamenných prodejnách nesehnali a na doručení jsme nechtěli čekat. Co jsme tedy vybrali? Vsadili jsme na jehličnany, konkrétně na smrk, a tento článek píši proto, abych ho doporučila i dalším maminkám a vlastně nejen těm. Má už totiž pevné místo v naší lékárničce. Určitě znáte tu situaci, kdy vás přepadne rýma a přes den to celkem zvládáte, ale jakmile si lehnete, máte úplně ucpaný nos! Zkuste dát pár kapek třeba na bavlněný kapesníček a položit si ho k obličeji. Během chvilky vám to nos krásně protáhne. Určitě ale obzvlášť u dětí nekapejte přímo na polštář nebo postel, ale opravdu na něco, co můžete po chvíli posunout dál nebo úplně odnést. Pokud je totiž nos prázdný, tak začne po chvíli sliznice až pálit, takže je potřeba po chvíli skutečně zdroj vůně přemístit 🙂

Nenechte si ujít další články a sledujte mě na Facebooku! 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *